Хајлајтс и голови од Леванте vs Гетафе

Леванте го пречека Гетафе во Сабота, 21 Октомври.

Двата тима, Леванте и Гетафе постигнаа точно по еден гол, па натпреварот заврши нерешено.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Леванте и Гетафе можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/6e8ut.mp4?token=1508597022-DMMVRqsqx2U%2FJnu6paEo74I6oDVTZyRqb4sd%2B%2BMDP9U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Ла Лига.