Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Валенсија и Севиља

Валенсија на домашен терен играше против Севиља во рамките на Ла Лига, во Сабота, 21 Октомври.

Напаѓачите на Валенсија беа расположени и постигнаа точно 4 гола, додека Севиља не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 4-0.

На натпреварот помеѓу Валенсија и Севиља имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/l6r1t.mp4?token=1508618099-RD3ryi2syHfXKBC5PuVzJmWo%2FxXoAyoxA6z1pvC%2FP0w%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.