Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Мидлсборо и Кардиф Сити

Мидлсборо на својот стадион го пречека Кардиф Сити во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 21 10.

Мидлсборо, домаќинот на овој натпреавр не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Кардиф Сити запиша победа од 1:0 и си замина со трите бода дома.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Мидлсборо и Кардиф Сити.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/1r723.mp4?token=1508616300-J%2BTld7hZjwUefxjuw%2FVwoy%2F8%2FeGrnaqS72NP%2FFio6uY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.