Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу РБ Лајпциг и Штутгард

Во Сабота, 21 Октомври 2017, Штутгард му гостуваше на РБ Лајпциг во рамките на Бундеслига.

Штутгард не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа РБ Лајпциг запиша победа од 1:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу РБ Лајпциг и Штутгард.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/m4pss.mp4?token=1508605385-4V8y52gESN6XkzoQIebih2d9K%2Fjm1wKPZikRGD5Kf9U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Бундеслига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk