Аугсбург vs Хановер 96 голови и хајлајтс

Аугсбург на својот стадион го пречека Хановер 96 во рамките на Бундеслига, во Сабота, 21 10.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Хановер 96 постигна два, додека Аугсбург успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/k8ajt.mp4?token=1508604320-G%2B4kFyf5BGQE7isjB%2BtRm%2FP7jacJTm%2BlPZhRm%2F79VMo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.