Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ајнтрахт Франкфурт и Борусија Дортмунд

Ајнтрахт Франкфурт го нагости Борусија Дортмунд во рамките на Бундеслига меч, во Сабота, 21 Октомври 2017.

Секој тим постигна точно 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Ајнтрахт Франкфурт и Борусија Дортмунд.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/htg1k.mp4?token=1508607557-kQS6YixDXQVrb3yrOmOoVC%2BOCgwLtelfdIQlMyT%2BBhY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.