Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Борусија Менхенгладбах и Баер Левекузен

во Сабота, 21 Октомври, Борусија Менхенгладбах на домашен терен играше против Баер Левекузен во рамките на Бундеслига.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Баер Левекузен беше поуспешен, успеа 5 шанси да ги претвори во гол, додека Борусија Менхенгладбах искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со три бода и победа на Баер Левекузен.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/f6axk.mp4?token=1508605382-DP20G5IQ5yJNyI80UQX9kRka%2Fxt6%2FaRXhj1pLSYYopM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Бундеслига.