Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Свонси Сити и Лестер Сити

Во Сабота, 21 Октомври 2017, Лестер Сити му гостуваше на Свонси Сити во рамките на Премиер лига.

Лестер Сити не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Свонси Сити и Лестер Сити.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/q34dj.mp4?token=1508604753-HNIQN1MVxVL2YYDI2TBgTF68rGdsFMx34ju1SyvUDlI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Премиер лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk