Хајлајтс и голови од Дерби Каунти vs Шефилд Венсдеј

Дерби Каунти го нагости Шефилд Венсдеј во рамките на Чемпионшип меч, во Сабота, 21 Октомври 2017.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Шефилд Венсдеј. Тоа резултираше со победа на Дерби Каунти од 2:0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/41wc8.mp4?token=1508616300-hYvDJQXwGAG%2BUg8mmInytshBJSORihjso%2BkdhqNN7GI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk