Хајлајтс и голови од Бристол Сити vs Лидс Јунајтед

Во Сабота, 21 Октомври, Бристол Сити и Лидс Јунајтед одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип.

Играчите на Лидс Јунајтед имаа свој ден и постигнаа точно 3 гола, додека Бристол Сити не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/uita7.mp4?token=1508616299-8k4Sx641nugqb9XsKTLHTj2bzRECOfpsdIqufuGYGJU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Чемпионшип и проверете ги одличните типови на kladenje.mk