Зулте vs Витесе голови и хајлајтс

Во Четврток, 19 Октомври, Зулте на својот стадион го пречека Витесе во рамките на УЕФА Европа Лига.

Ниту Зулте ни Витесе не можеа да го зачуваат својот гол, па мечот заврши со резултат 1:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Зулте и Витесе.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2kelo.mp4?token=1508445310-lQcz9u7E1BtPMjHCMIwPZ%2B9GA89Ffomi%2BKM7CrhP82k%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.