Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лугано и ВикторијаПлзен

Лугано на домашен терен играше против ВикторијаПлзен во рамките на УЕФА Европа Лига, во Четврток, 19 Октомври.

Натпреварот изоболуваше со многу голови на двете страни, но ВикторијаПлзен постигна само 2 гола, додека Лугано успеа да постигне еден гол повеќе и забележа тесна победа.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Лугано и ВикторијаПлзен можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-66mss.mp4?token=1508445311-P%2BvtRci6VmdEHrJajBFC%2Fc16VOmu3Sjpyfw08UmCilE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.