Виљареал vs Славија Прага голови и хајлајтс

Во Четврток, 19 Октомври, Виљареал го пречека Славија Прага во рамките на УЕФА Европа Лига меч.

На натпреварот имаше вкупно 4 гола, но тие рамноправно беа распоредени помеѓу Виљареал и Славија Прага, па мечот заврши со резултат 2:2.

На натпреварот помеѓу Виљареал и Славија Прага имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/efo0c.mp4?token=1508450607-1k0Ss9U0C2iDOzkRNK%2Fp9BOGnlSLXw%2BDR3j1pR0CJOc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk