Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Хофенхајм и Истанбул Башакшехир

Во Четврток, 19 Октомври, Хофенхајм на својот стадион го пречека Истанбул Башакшехир во рамките на УЕФА Европа Лига.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Истанбул Башакшехир беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Хофенхајм и Истанбул Башакшехир.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/deuwf.mp4?token=1508450608-o1lsTBbQiRxFk1iMGNMUbE90MiRFawgr7rBFu04ClQc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.