Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Динамо Киев и Јанг Бојс

Динамо Киев на домашен терен играше против Јанг Бојс во рамките на УЕФА Европа Лига, во Четврток, 19 Октомври.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Динамо Киев и Јанг Бојс.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/p7yuj_1.mp4?token=1508450606-zfV1%2Bld921GD%2By%2B4diY5FKxIRSLPxQoM8KAbD0DeLas%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk