Спортинг Брага vs Лудогорец голови и хајлајтс

Во Четврток, 19 Октомври, Спортинг Брага го нагости Лудогорец во рамките на УЕФА Европа Лига натпревар.

Спортинг Брага не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Спортинг Брага на разочарување на домашната публика беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на Лудогорец од 2:0.

На натпреварот помеѓу Спортинг Брага и Лудогорец имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xv017.mp4?token=1508450609-B6XeHw80tR61MWeLE%2BalSGCw7I2KwjVht28QjjPnRcI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од УЕФА Европа Лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk