Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Аталанта и Аполон

Во Четврток, 19 Октомври, Аталанта и Аполон одиграа натпревар во рамките на УЕФА Европа Лига.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Аталанта успеа 3 да ги претвори во гол, додека Аполон искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Аталанта со точен резултат 3-1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Аталанта и Аполон погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/agcje.mp4?token=1508450530-R7sNdU0CtJp7hMRDs0d0GaDOL0Me5ctVfIBcWSXr4GQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.