Хајлајтс и голови од Злин vs Копенхаген

Во Четврток, 19 Октомври, во рамките на УЕФА Европа Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Злин и гостинот Копенхаген.

Ниту Злин ни Копенхаген не можеа да го зачуваат својот гол, па мечот заврши со резултат 1:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Злин и Копенхаген.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-lludt.mp4?token=1508453868-cyVa1iCoIYQP2th0v%2F1v%2FJPaEPQMZ4LvNCkJS7CdimE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за УЕФА Европа Лига.