Хајлајтс и голови од Евертон vs Лион

Евертон на домашен терен играше против Лион во рамките на УЕФА Европа Лига, во Четврток, 19 Октомври.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Лион постигна два, додека Евертон успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На натпреварот помеѓу Евертон и Лион имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/k5k02.mp4?token=1508449241-wFz6iM20gZ0UjfYy37s7%2BOrR1y6OVIkLELEAom1Hjtk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Преглед и видео ривју на онлајн слотови од најдобрите казина на Македонски јазик само на casinobonus.mk