Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Австрија Виена и Ријека

во Четврток, 19 Октомври, Австрија Виена на домашен терен играше против Ријека во рамките на УЕФА Европа Лига.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Ријека додека 3 завршија во мрежата на Австрија Виена. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за Ријека. Конечниот резултат беше 3-1 за гостинскиот тим.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Австрија Виена и Ријека.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/z7vzk.mp4?token=1508450353-4o2xI%2B6AOzyCFu0rAIB%2FtHwH06XGdnZF0Vb9jowviyk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за УЕФА Европа Лига.