Hapoel Be’er Sheva vs Стеауа Букурешт голови и хајлајтс

Во Четврток, 19 Октомври, Hapoel Be’er Sheva и Стеауа Букурешт одиграа натпревар во рамките на УЕФА Европа Лига.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Стеауа Букурешт, а еден гол постигна Hapoel Be’er Sheva. Тоа резултираше со победа на Стеауа Букурешт од 2:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Hapoel Be’er Sheva и Стеауа Букурешт можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4nor6.mp4?token=1508443367-NhQTephpj%2BBFL5oOOWNhLtZm%2BQRihKja40sX6w8%2BLhU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk