Хајлајтс и голови од Астана vs Макаби Тел Авив

Во рамките на УЕФА Европа Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Астана и гостинот Макаби Тел Авив, во Четврток, 19 Октомври 2017.

Астана постигна 4 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 4-0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/n7n9k.mp4?token=1508436155-HTwR3MCIy8ppX2thfjNViyttpD7HMw2JhtN8w0M9SXY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk