Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Зенит и Розенборг

Во Четврток, 19 Октомври, Зенит го нагости Розенборг во рамките на УЕФА Европа Лига натпревар.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 4 гола. Розенборг постигна 1 гола, но Зенит постигна 3 гола и победи со точен резултат 3-1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lkqyl_1.mp4?token=1508441724-NsiMD7LIdLf%2FpMm%2BV2%2FoZvEvoNmy5fhkjClDQSiJXPE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.