Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Вардар и Реал Сосиедад

во Четврток, 19 Октомври, Вардар на домашен терен играше против Реал Сосиедад во рамките на УЕФА Европа Лига.

Вардар и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Реал Сосиедад постигна повеќе од доволни 6 гола и победи со точен резултат 6-0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/25iko.mp4?token=1508442815-rlDr6DciC0AasD855x0HgaLH90qjl4XDtgm5m6IsW4M%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.