Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Андерлехт и ПСЖ

Андерлехт на домашен терен играше против ПСЖ во рамките на УЕФА Лига на Шампиони, во Среда, 18 Октомври.

На натпреварот беа постигнати 4 гола, но на разочарување на домашните навивачи сите ги постигна ПСЖ, па Андерлехт го загуби мечот со резултат 4-0.

На натпреварот помеѓу Андерлехт и ПСЖ имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/dwtk0.mp4?token=1508362662-MLlxZQM7fcMggK%2BVDZ7jMgL1BG0slgEzN7cpkTWNjBU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365