Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу ЦСКА Москва и Базел

Во Среда, 18 Октомври, ЦСКА Москва го нагости Базел во рамките на УЕФА Лига на Шампиони натпревар.

Одбраната на Базел одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Базел постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и три бода Базел.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу ЦСКА Москва и Базел погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-osqx1.mp4?token=1508363657-h4n8ikvAN3QS4WEceXA9vSe7Ag%2Bvt%2FadTgpY5GQnBCc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk