Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Јувентус и Спортинг Лисабон

Јувентус и Спортинг Лисабон одиграа натпревар во рамките на УЕФА Лига на Шампиони, во Среда, 18 10 2017.

Јувентус прими еден гол, но успеа да постигне два гола, па забележа победа со резултат 2:1.

На натпреварот помеѓу Јувентус и Спортинг Лисабон имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/3rjdp.mp4?token=1508364044-ATJozRbdXiQVUBV4I94rjzyCYOCERlvZSVtgR4%2BFgv8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за УЕФА Лига на Шампиони.