Челзи vs Рома голови и хајлајтс

Челзи и Рома одиграа натпревар во рамките на УЕФА Лига на Шампиони, во Среда, 18 10 2017.

Стрелците на двата тима беа расположени и по 3 пати ја тресеа противничката мрежа. Па натпреварот заври со точен резултат 3-3.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/pcbll.mp4?token=1508362853-CP0xrZqD7R%2FvBVmORVTDB49zWKcsilC9Yx5Xw6wyOpU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk