Хајлајтс и голови од Бате Борисов vs Келн

Во Четврток, 19 Октомври, Бате Борисов го нагости Келн во рамките на УЕФА Европа Лига натпревар.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Бате Борисов. Поради тоа Бате Борисов го доби натпреварот со 1:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Бате Борисов и Келн можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/go52t_1.mp4?token=1508441716-KLhApNj7JVRMbuxWqspJF36ugwBnnnd%2BycJcSQrBWW0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за УЕФА Европа Лига.