Хајлајтс и голови од Марибор vs Ливерпул

Марибор го нагости Ливерпул во рамките на УЕФА Лига на Шампиони меч, во Вторник, 17 Октомври 2017.

Играчите на Ливерпул имаа свој ден и постигнаа точно 7 гола, додека Марибор не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 7-0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Марибор и Ливерпул можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/dbswy.mp4?token=1508281531-LyTe8K73uKxRbwG0%2F%2BDIVrzoBpWv9xYEtnYWO1EvJxM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.