Хајлајтс и голови од Спартак Москва vs Севиља

во Вторник, 17 Октомври, Спартак Москва на домашен терен играше против Севиља во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Спартак Москва успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 5-1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Спартак Москва и Севиља.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/7goii.mp4?token=1508281453-FapoSBPvORV8vshchFzmXY2AmN6jCzFkwKlWmC8P8eU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за УЕФА Лига на Шампиони.