Хајлајтс и голови од Феенорд vs Шахтор Доњецк

Феенорд на својот стадион го пречека Шахтор Доњецк во рамките на УЕФА Лига на Шампиони, во Вторник, 17 10.

Феенорд успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Шахтор Доњецк од 2:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/nkv27.mp4?token=1508281416-o90adruHEqguI1kaZltlUcGswEti2YRwNayItzwtHCQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk