Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Наполи

Во Вторник, 17 Октомври, Манчестер Сити и Наполи одиграа натпревар во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но Манчестер Сити постигна два, додека Наполи успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Наполи.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/45z7f.mp4?token=1508280037-DiQYwbcYTdTcfcvewsJCpGxtAU2Qvv5U%2FORPXtEmz30%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.