Лас Палмас vs Селта Виго голови и хајлајтс

Во Понеделник, 16 Октомври, во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Лас Палмас и гостинот Селта Виго.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Селта Виго успеа да постигне повеќе голови, забележа победа со резултат 5-2 и ги однесе трите бода дома.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/1ldix.mp4?token=1508191403-EpJIxY4ZoE%2ByAzSQb5IEvTWwbNdav%2FVWNbbZEy%2BdJ9s%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Играш прогресија на онлајн рулет? Провери ги сите информации за Мартингејл систем системот на casinobonus.mk.