Хелас Верона vs Беневенто голови и хајлајтс

Во Понеделник, 16 Октомври, во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Хелас Верона и гостинот Беневенто.

Беневенто не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Хелас Верона успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Хелас Верона и Беневенто.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/vb81c_1.mp4?token=1508191404-CfCsSFiIhePcj4%2BXSbx02ksAFxb4JtarpZD6y0JEGKM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk