Хајлајтс и голови од Сиетл Сандерс vs Далас

Во Недела, 15 Октомври, Сиетл Сандерс на својот стадион го пречека Далас во рамките на МЛС.

Далас и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Сиетл Сандерс постигна 4 и победи со точен резултат 4-0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/cd794.mp4?token=1508162595-dZjgG2cyNzZuuvcPuZQj0gdnvWwUcZSYFoZTIhawOmI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за МЛС.