Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ванкувер Вајткапс и Сан Хозе Ертквejкс

Во Недела, 15 Октомври, во рамките на МЛС се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Ванкувер Вајткапс и гостинот Сан Хозе Ертквejкс.

Двата тима, Ванкувер Вајткапс и Сан Хозе Ертквejкс постигнаа точно по еден гол, па натпреварот заврши нерешено.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ванкувер Вајткапс и Сан Хозе Ертквejкс.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/thezv.mp4?token=1508162593-57GyWKAEVZsheLtfWXLsUo6yzOLquL9ucvKAoNl%2FKjc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.