Тотенхем vs АФЦ Бурнмаут голови и хајлајтс

Во Сабота, 14 Октомври, во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Тотенхем и гостинот АФЦ Бурнмаут.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Тотенхем претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Тотенхем и АФЦ Бурнмаут погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/whz3r.mp4?token=1508000494-VkaU6HUGX8evJAhIYa39KCQiaxs%2BHtovpD7zyGRxtgQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk