Свонси Сити vs Хадерсфилд Таун голови и хајлајтс

Во Сабота, 14 Октомври, Свонси Сити и Хадерсфилд Таун одиграа натпревар во рамките на Премиер лига.

Свонси Сити одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Хадерсфилд Таун не успеа да постигне ниту еден гол, па натпреварот заврши со точен резултат 2:0.

На натпреварот помеѓу Свонси Сити и Хадерсфилд Таун имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/k27ix.mp4?token=1507999540-Gp1wku2nJi65E%2FvlvaZdqIHFClwuKR4NgVUFkIEXJME%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk