Манчестер Сити vs Стоук Сити голови и хајлајтс

Во Сабота, 14 Октомври, Манчестер Сити и Стоук Сити одиграа натпревар во рамките на Премиер лига.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Манчестер Сити успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 7-2.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Стоук Сити можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ygwhz.mp4?token=1508000024-VnhWs3xeJwzo8UB%2BpSOrvDYOQGAFRqVqF5467myyqms%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365