Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ватфорд и Арсенал

Ватфорд на домашен терен играше против Арсенал во рамките на Премиер лига, во Сабота, 14 Октомври.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Ватфорд успеа да реализира две, додека Арсенал само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/tzxgx.mp4?token=1508013965-%2BRQV9kKKXotsSYKRjEmWrfhUCz3BYpKq8fcd%2Frrehks%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk