Брентфорд vs Милвол голови и хајлајтс

Во Сабота, 14 Октомври, Брентфорд на својот стадион го пречека Милвол во рамките на Чемпионшип.

Милвол не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Брентфорд запиша победа од 1:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Брентфорд и Милвол.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/9o1a0.mp4?token=1508007797-kmDSURuTllunLYeEbFPnglqJrVrpusb4pa2LhFjzL6w%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.