Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Истанбул Башакшехир и Аланиаспор

Во Сабота, 14 Октомври, Истанбул Башакшехир и Аланиаспор одиграа натпревар во рамките на Супер Лига.

Аланиаспор успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Истанбул Башакшехир од 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Истанбул Башакшехир и Аланиаспор.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/vvtfz.mp4?token=1507998933-n%2FzaOYegrCw3w25xxWWbLJSq80rWjxUynL6hioy8yzk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.