Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Дижон и ПСЖ

Дижон на својот стадион го пречека ПСЖ во рамките на Лига 1, во Сабота, 14 10.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, ПСЖ, успеа да реализира две, додека Дижон само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На натпреварот помеѓу Дижон и ПСЖ имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/47j79.mp4?token=1508003063-hF9BbFz30kEiy9muU281mz7BBncjvVr41nQPoVdzon0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk