Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Хофенхајм и Аугсбург

Хофенхајм и Аугсбург одиграа натпревар во рамките на Бундеслига, во Сабота, 14 10 2017.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Хофенхајм и Аугсбург.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/p9f7y.mp4?token=1508000473-FnLMKHCcVpounJy5OFJs3%2F20mBrN4oGWn83NqKIYIgg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.