Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Мајнц 05 и Хамбургер СВ

Во Сабота, 14 Октомври, во рамките на Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Мајнц 05 и гостинот Хамбургер СВ.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но Хамбургер СВ постигна еден гол помалку и го загуби натпреварот со резултат 3-2.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/9yice.mp4?token=1508000576-%2FlLYofhxof%2BuZDXaz7EmfByKROSJxteohMcloXZ%2BknM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Бундеслига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk