Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Карабукспор и Кајзериспор

Во Сабота, 14 Октомври, Карабукспор на својот стадион го пречека Кајзериспор во рамките на Супер Лига.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Карабукспор. Поради тоа Карабукспор го доби натпреварот со 1:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/76beb.mp4?token=1507989790-yH1VXFI0ak5gr2gUcCMs1p3XCkWXMwITMJ16Wsgr7WY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk