Хајлајтс и голови од Атлетик Клуб Билбао vs Севиља

Во Сабота, 14 Октомври, Атлетик Клуб Билбао го пречека Севиља во рамките на Ла Лига меч.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Атлетик Клуб Билбао претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Атлетик Клуб Билбао и Севиља.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ldx4w.mp4?token=1507989789-B1fqE9Tgnd7sRQDs%2BNFBtbVHA1EYJyCh1SPkKjLEwFg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Ла Лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk