Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Динамо Дрезден и Инглштад

Во Сабота, 14 Октомври, Динамо Дрезден го нагости Инглштад во рамките на 2ра Бундеслига натпревар.

Секој тим постигна точно 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Динамо Дрезден и Инглштад.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/yad6o.mp4?token=1507988541-PRvKak2OCth5YjJXMQWt%2B%2Fg4ylaFVO5VoaJCpWiq%2BlQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.