Хајлајтс и голови од Арминија Билефилд vs Фортуна Дизелдорф

во Сабота, 14 Октомври, Арминија Билефилд на домашен терен играше против Фортуна Дизелдорф во рамките на 2ра Бундеслига.

Фортуна Дизелдорф создаде повеќе шанси, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Фортуна Дизелдорф од 2:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Арминија Билефилд и Фортуна Дизелдорф.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/a9qwh.mp4?token=1507989774-%2BaLwKwPcidFUNx7NspyW%2BQYHwCfjCh3SUjT2dsaZfys%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk